Efektivní využití energie ze slunce

Stacionární ohřívače vody

Stacionární nádrže, které na ohřev vody používají ekologicky vyrobenou elektřinu z fotovoltaických panelů jsou určeny pro:

- rodinné domy

- panelové a bytové domy

- školy, nemocnice, administrativní budovy a hotely

- průmyslové a zemědělské objekty

Objemy nádrží: 300 L - 2000 L

LX DC SET 1-4 kW, LX DC SET 1-6 kW

Vyrobená elektřina (DC) z fotovoltaických panelů je přímo napojena na topné spirály v zásobníku vody a proto je účinnost ohřevu velmi dobrá. Přímý ohřev je zabezpečen pomocí patentovaného zařízení Logitex LX DC SET.LX DC SET 1-4 kW, LX DC SET 1-6 kW

LX DC SET se skládá:   

A = TPK 210 – 12 /LX DC
B = LX DC BOX 1-4 kW (1-6 kW)
C = sada AC a DC kabelů

Průměr příruby (TPK 210 - 12/LX DC) pro vložení do nádrže má velikost 210 mm.


LX DC SET
Je vybaven funkcí přednostního přesměrování DC. Pomocí bezpotencionálního připojení (12V AC) dokáže přesměrovat vyráběnou elektřinu z fotovoltaických panelů do dalšího zařazení. Pokud například začne pracovat tepelné čerpadlo, automaticky se výroba elektřiny z panelů přesměruje z ohřevu vody do měniče, který je připojen do sítě spolu s tepelným čerpadlem. Měnič začne vyrábět elektřinu pro pohon tepelného čerpadla. A pokud je výška výroby elektřiny stejná jako je spotřeba tepelného čerpadla, tepelné čerpadlo pracuje bez spotřeby elektřiny z distribuční sítě. Po ukončení práce tepelného čerpadla se okamžitě systém LX DC SET přesměruje na ohřev vody v nádrži. Tento proces probíhá několikrát denně a v případě, že tepelné čerpadlo v létě chladí, pracuje celoročně. Nejenže dochází k významné úspoře financí, neboť ze sítě se čerpá v době výroby z fotovoltaických panelů jen minimálně, ale dochází k významnému prodloužení životnosti tepelného čerpadla, protože fotovoltaika ohřívá vodu v nádrži tepelného čerpadla a tepelné čerpadlo nepracuje. Namísto tepelného čerpadla je možné připojit elektrokotel. K zařízení Logitex je možné připojit klimatizaci a pod.


Přednostní přesměrování výroby elektřiny z fotovoltaických panelů systémem LOGITEX z ohřevu vody pro výrobu elektřiny pro elektrická zařízení znamená pro distribuční sítě řešení plošného problému zapínání tepelných čerpadel, elektrokotlů a klimatizací. V případě poklesu nebo zvýšení venkovní teploty na velkém území země, dochází k jejich zapínání prakticky ve stejnou dobu. Hrozí okamžité přetížení sítě s následným kolapsem sítě. Systém LOGITEX výrazným způsobem snižuje v průběhu dne okamžitou zátěž distribuční sítě a přitom prakticky celá výroba z fotovoltaického zdroje je využita v domě pro ohřev vody a pro pohon energetických zařízení s minimálním nebo žádným průnikem vyrobené elektřiny do distribuční sítě.


 

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode